Arnavutköy Panjur Tamiri

Arnavutköy Panjur Tamiri konusuna başlamadan önce panjurun ne olduğuna ve çeşitleri gibi konulara değinmek daha doğru olacaktır. Çok eski zamanlardan beri kullanılan panjurlar, evlerin pencerelerini soğuk, yağmur, kar, güneş ve rüzgar gibi hava koşullarından korumak ya da hırsızlara karşı korumak amacıyla yapılan bir koruma sistemidir. Pencerelerin dışına takılan bu koruma sistemi sabit ya da hareketli olabilmektedir. Birçok çeşidi bulunan panjurların en çok tercih edilen çeşitleri;

  • İpli Klasik Panjur (Manuel Panjur)
  • Otomatik Panjur (Motorlu Panjur)
Arnavutköy Panjur Tamiri

Arnavutköy Panjur Tamiri

Manuel Arnavutköy Panjur Tamiri

Manuel panjurlar 1970’li yıllardan beri hayatımızda olan panjurlardır. Çok eski yıllara dayanan manuel panjurlar gelişen teknoloji ile son halini almıştır. Manuel panjurlar evinizi hırsızlara karşı koruyan güvenli bir sistemdir. Ama tam anlamıyla korumaktan ziyade uğraştırıcı olduğu için caydırıcı bir sitem demek daha doğru olur.

Hırsızlar tarafından panjuru sökmek gürültülü ve zahmetli bir iş olduğundan, panjurlu evlere girmekten kaçınırlar.

Manuel panjurda oluşan arızalar genellikle kullanıcı hatalarından kaynaklanmaktadır. Arnavutköy Panjur Tamiri bu durumda devreye girmektedir. Uzun süreli panjur kullanımından kaynaklanan deformasyonlar tamir gerektirecek durumları ortaya çıkarmaktadır.

Arnavutköy Panjur Tamiri gerektiren durumlar genellikle su ve hava sızdırmak gibi sorunlar olmaktadır.

Bunun dışında kanatlarda ya da panellerde basınç nedeniyle oluşan sorunlar da meydana gelebilmektedir. Manuel Arnavutköy Panjur Tamiri, otomatik Arnavutköy Panjur Tamirinden daha kolay olmaktadır.

Manuel panjurunuz açılıp kapanmıyorsa veya çok yavaş ve sorunlu bir şekilde açılıp kapanıyorsa ya ipi sıkışmış ya da ipi kopmuş demektir. Bu durumda Orka Kepenk Arnavutköy Panjur Tamiri hizmetleri devreye girmektedir. P

anjur ipini sıkıştığı yerden kurtarmak ya da kopan ipini değiştirmek profesyonel hizmet gerektiren durumlardır. Bu nedenle kendi kendinize bu işlemi yapmaya girişmek maliyeti daha ağır sonuçlar doğurabilmektedir. Özellikle yüksek katlı evlerde bu tip işlemlere girişmemeniz ve panjurlarınızı profesyonel ellere emanet etmeniz doğru olacaktır.

Motorlu Arnavutköy Panjur Tamiri

Motorlu panjurlar 1960 yılında icat edilmesine rağmen 80’li yıllardan bu yana hayatımızdadır. Önceleri depo, mağaza gibi yerlerde kullanılan otomatik panjurlar daha sonra yayılarak evlerde de kullanılmaya başlamıştır. Evde kullanılmaya geç başlanan otomatik panjur sistemleri sadece pencereleri korumak için değil günümüzde çok fazla yaygınlaşan hırsızlık olayları önlemek amacıyla da tercih edilmektedir.

Öncelikle motorlu panjurun arızanın neden kaynaklandığının iyi tespit edilmesi ve hangi Arnavutköy Panjur Tamiri uygulanacağına karar verilmesi gerekmektedir. Otomatik panjurlarda genellikle arızalar motor kaynaklı olmaktadır. Otomatik panjurlarda çok fazla kullanıcı kaynaklı arıza görülmemektedir. Motor aşırı ısındığında, elektrik kesintileri ya da elektrik akımında oluşan değişiklikler otomatik panjurlarda oluşan arızaların başlıca nedenleridir. Otomatik panjurlarda motorun aşırı derecede ısınmasını engelleyen bir parça bulunmaktadır. Bu parçanın da belirli periyotlarla bakımının yapılması gerekmektedir.

İstanbul Kepenk Tamiri 7/24
Arnavutköy Panjur Tamiri

Arnavutköy Panjur Tamiri

Arnavutköy Panjur Tamiri yapan firmalar panjurlarınızın bakımını da yapmaktadır. Önemli olan profesyonel hizmet veren güvenilir bir firma bulmaktır. Orka Kepenk sizlere Arnavutköy Panjur Tamiri konusunda da referanslar vermektedir.

Arnavutköy Panjur Tamiri ve bakımı konusunda gerekli tüm bilgiler https://kepenkservis.com.tr/panjur-tamiri/ adresinde bulunmaktadır.

Elektrik akımında olan değişimler ve elektrik kesintileri de motorlu panjurların motorunun bozulmasına neden olmaktadır. Böyle durumlarda panjurun motoru yanabilir.

Elektrik kesintisinin ardından yüksek akımda elektrik gelmesi motorun bozulmasının başlıca nedenlerindendir. Bu tip durumlarda bazen Arnavutköy Panjur Tamiri mümkün değildir. Yeni bir motor almak gerekebilmektedir.

Bir diğer panjur arızası da panjurun yayının bozulmuş olmasıdır. Panjurun yayında ya da mekanizmasında oluşan sorunlarda da mutlaka Arnavutköy Panjur Tamiri konusunda uzman kişilerden yardım almanız gerekmektedir.

Otomatik panjur sistemlerinde kapanırken ya da açılırken görülebilen diğer bir sorun da kayış sisteminde oluşan sorunlardır. Otomatik panjur sisteminde kullanılan kayışlar ne kadar kaliteli olursa olsun zamanla kullanmadan kaynaklı olarak kopma ya da eskime gibi durumlar meydana gelebilmektedir. Bu tip durumlarda mutlaka kayışların değişmesi gerekmektedir.

Arnavutköy Panjur Tamiri yapan firmamız en kaliteli kayışlar ile arızalanan kayışlarınızın değişimini yapmaktadır. Kayış değişimi yapmazsanız panjur motorunuz çalışsa bile panjurlarınızın açılıp kapanmasında sorunlar yaşarsınız.

Orka Kepenk verdiği hizmetin kalitesi ve uygun fiyat seçenekleri ile İstanbul’da en fazla tercih edilen firmalardandır. Orka Kepenk sadece Arnavutköy Panjur Tamiri hizmeti vermemektedir.

Garaj kapısı tamiri hizmetleri de veren firmamızın bu hizmetini incelemek için https://www.orkapekenk.com/garaj-kapisi-tamiri/ adresini ziyaret edebilirsiniz. Sizde Orka Kepenk ile çalışmak ve kaliteli hizmetten uygun fiyatlarla yararlanmak için iletişim numaralarımızdan hemen bizi arayın!

Bültene katılın.

indirimlerden yararlanın.

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Okumaya devam et

[elfsight_faq id="2"]