Seksiyonel Kapı Tamiri Fabrika kapı sistemlerinde en fazla tercih edilen kapı çeşidi seksiyonel kapılardır. Seksiyonel kapı sistemi, fabrikaların yükleme-boşaltma ve giriş-çıkış işlemlerini hızlı, güvenli ve kolay gerçekleştirilmesini sağlamak amacıyla kullanılır. Özellikle fabrikalarda yoğun olarak yapılan boşaltma ve yükleme hizmetlerini zaman ve emek açısından daha tasarruflu hale getirmektedir. Seksiyonel kapı modellerinden daha fonksiyonel ve daha dayanıklı yapıda olan kapılardır.

İstanbulun Her Yerindeyiz

Seksiyonel Kapı Tamiri İstanbul’un bütün lokasyonlarına bir fiil hizmet götüren firmamız kepenk tamiri için de aynı şekilde sizlerin taleplerinizi yerine getirmek adına çalışmalarına devam etmektedirler. Süreçlerinizi en ideal şekilde yöneten firma olarak gelin sizlere de mantıklı ve makul işler olarak neler yapılması gerektiğini aktaralım. Tamir durumu oluşmadan önce de sizlere kepenk tamiri hakkında bizzat bir sayfa yaparak durumu izah etmiştik.

Firma olarak tamir sürecine gelmiş olan kepenklerinizin artık bizlerin profesyonel ekiplerince müdahele edilme vakti gelmiştir. Çünkü daha ilerisi seviyeye gelecek olan sorun kalıcı bir değişikliğe neden olacağını unutmayınız. Çünkü sıkışma, taşlaşma vb durumların ihmal edilmesi sonrasında durum tamamen bundan ibaret olacaktır.

Seksiyonel kapı tamiri Diğer kapı çeşitlerinde olduğu gibi seksiyonel kapı sistemleri de zaman zaman arızalanmaktadır. Seksiyonel kapı tamiri, uzman kişilerce yapılmalıdır. Orka Kepenk, İstanbul’un tüm ilçelerine donanımlı ve garantili yedek parçaları ile mobil araçları ile 7 gün 24 saat sınırsız hizmet sunmaktadır. Müşteri memnuniyetini ilke edinen firmamız, günün her saati uygun fiyatları ile seksiyonel kapı tamiri yapan kurumsal firmalardandır.

Seksiyonel kapı tamiri ile alakalı kafanıza takılan tüm soruların cevabını https://kepenkservis.com.tr/seksiyonel-kapi/ adresinde bulabilirsiniz. Garajınız ya da işyerinizin kapısını açamadıysanız mutlaka kapı ile alakalı bir sorun var demektir. Kumandanın pilini kontrol ettikten sonra kumanda ile ilgili bir sorun yok ise elektrik kaynağı ile alakalı bir sorun olup olmadığının kontrol edilmesi gerekmektedir. Elektrik ile ilgili bir sorun yok ise ve kapınız hala çalışmıyorsa mutlaka Orka Kepenk teknik servisini arayarak teknik destek almanızda fayda vardır. Firmamız teknik servisi sorunla alakalı sizlere sorular soracak ve soruların cevabına uygun olarak ön yardım bilgisi verecektir. Gerekli servis kaydınız oluşturulduktan sonra servisimiz size en yakın zamanda teknik servis hizmeti sağlayacaktır.

İstanbul Kepenk Tamiri 7/24

Seksiyonel kapı tamiri uzmanlık gerektiren bir işlem olduğu için, yetki belgesine sahip olan firmalar tarafından yapılması gerekmektedir. Yetki belgesi olmayan servisler tarafından aldığınız hizmetler seksiyonel kapınıza zarar verebilmektedir. Bu nedenle işi uzman ellere bırakmak en doğrusu olacaktır. Seksiyonel kapı tamiri işlerinizi Orka Kepenk’in uzman ekibine bırakın, hem zamandan tasarruf yapmanızı sağlar hem de maliyetten tasarruf etmenizi sağlar.

Seksiyonel kapılar en çok özel konutlar, otopark garajları, üretim ve sanayi depoları, oto yıkama alanları, oto servisler, yer altı garajları ve oto galerilerinde kullanılmaktadır. Bu kapıların kullanım amaçları diğer kapılarda olduğu gibi binaya giriş-çıkışları kontrol etmek ve boş yerleri kapatmaktır.

Seksiyonel kapı sistemlerinin birçok avantajı bulunmaktadır. Bunlar;

  • Dikey olarak kapandığı için mekanda daha fazla kullanım alanına sahip olmanızı sağlamaktadır.
  • Her türlü alana montajı yapılabilir.
  • Ses ve ısı yalıtımı en iyi kapı çeşididir.
  • Kurulumu ve kullanımı oldukça basit bir kapı sistemidir.
  • Uzun ömürlüdür fakat bakımlarının yapılması gerekmektedir. Düzenli bakımları yapıldığı takdirde seksiyonel kapı tamiri ihtiyacı uzun yıllar duyulmamaktadır.
  • Oldukça dayanıklıdır ve görünüm açısından estetiktir.

Manuel sistem, emniyet sistemi ve sızdırmazlık gibi özelliklere sahip olan seksiyonel kapı, yüksek açma ve kapama gerektiren yerler için en uygun çözüm yöntemidir. Bu kapılar dikey olarak hareket ettiği için, çatıya paralel olarak konumlanmaktadır.

Seksiyonel kapının açılışı manuel, butonlu, radarlı, uzaktan kumandalı ya da fotoselli olabilmektedir. Elektrik kesintisi durumlarında bu kapıları manuel açmak ve kapatmak mümkün olabilmektedir. Ayrıca herhangi bir arıza durumunda kapının düşmesini engelleyecek güvenlik mekanizmaları da bulunmaktadır. Seksiyonel kapı tamiri hizmetleri özellikle bu güvenlik mekanizmaların kontrolü için devreye girmektedir.

Seksiyonel Kapı Tamiri detayları

Seksiyonel kapılar içerik olarak aynı gibi görülse de kendi aralarında 3 gruba ayrılmaktadır.

  • Bunlardan ilki olan endüstriyel kapılar, torsiyon yayları büyük kapılardır. Ray kalınlıkları garaj kapısına göre daha kalın olan bu kapılarda, halat kopma emniyet sistemi kullanılmaktadır.
  • Diğeri ise, garaj kapısıdır. Garaj kapısının torsiyon yayları küçüktür ve ray kalınlıkları da endüstriyel kapılara göre daha incedir. Bu kapılarda halat kopma emniyeti ya da yay kırılma emniyeti bulunmamaktadır. Bu nedenle periyodik aralıklarla seksiyonel kapı bakım hizmetlerinden yararlanılması uygundur.
  • Sonuncusu ise, fullvision kapı sistemidir. Bu kapının panelleri alüminyum doğrama ile yapılmaktadır. İhtiyaca göre 3 mm cam olarak da üretilebilen bu kapılarda değişik renklerde cam kullanılabilmektedir.

Orka Kepenk, seksiyonel kapı tamiri ve bakımı hizmetlerini 7/24 siz değerli müşterilerine sunmaktadır. Ayrıca firmamız ipli panjur tamir hizmetleri de vermektedir. İpli panjur hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için https://kepenkservis.com.tr/ipli-panjur-tamiri/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

[elfsight_faq id="6"]